Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní hrdinka Edee (Robin Wright) odchází v depresích do Bohem zapomenutého krásného kouta světa, aby tam došla svého konečného klidu, bez lidí. Těsně před naplněním cíle ji nalézá Miguel, který nechtěně vše zmaří. Tak začíná zvláštní kamarádství. Dějově na první pohled jednoduchá linka dvou protínajících se osudů nese uvnitř velké bolesti až k rozloučení a smíření. (PP66)

(více)

Videa (1)

Recenze (26)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Co cítíte?“ - „Cítím, že je pro mě těžké být mezi lidmi, protože chtějí, aby mi bylo líp.“ - „Takže nejste schopná sdílet své pocity s ostatními lidmi?“ - „Zkoušela jsem to, ale pak jsem si říkala, proč bych to měla dělat, proč bych to měla chtít s kýmkoliv sdílet? Stejně mi nepomůžou.“ Zdrcená žena z města, která se nedokáže vyrovnat s obrovskou životní tragédií, se uchýlí do přírody, daleko od lidí, aby znovu nalezla rovnováhu a snad i nový smysl života. Jenže vyrovnávání se se ztrátou a samotou je jedna věc, přežívání v opuštěném srubu uprostřed krásné, ale drsné přírody druhá…Fungovalo to na mě. Bavilo mě sledovat Edee procházející si nesnázemi, které nekorespondují s pohodlným životem ve města, a přitom řešící si vlastní démony. Ani na chvíli mě to nenudilo, a to i navzdory pomalému tempu a jisté míře předvídatelnosti (ta tu ovšem nijak nepřekáží). Závěr už pak byl trochu na hraně, ale vzhledem k předešlému jsem z něho zklamán nebyl, chápal jsem ho stejně jako Edee. Tento celovečerní režijní debut bude ode mě za solidní 4*. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele

"Only a person who has never been hungry would think starving is a way to die." ______ Americký snímek 'Land' je v prvý řadě typický indie-artový existenciální drama, v řadě druhý ambiciózní herecká one-woman show Robin Wright, která zároveň usedla na produkční sesli, důsledkem čehož vznikl velmi nápaditý režijní debut s celkovou stopáží 90 minut prosáklý nefalšovaným odérem melancholie a glorifikací absolutní individuální svobody vně malebné severoamerické horské divočiny, jejíž překrásné přírodní scenérie velmi impresivně zachytil kameraman Bobby Bukowski, k jehož osobě by měly směřovat veškerý ovace. Wright - třebaže není v režijních kompetencích dostatečně fundovaná - totiž natočila velmi intimní, ba až doslova detoxikační paralelu, kterou asertivně odpovídá na nezastavitelný hektický rytmus homogenní americký společnosti, a s pomocí velmi umně pojatých perspektiv prolíná implicitní retrospektivy a poetický introspekce - přesto jsem přesvědčen že se s valným elánem snímek 'Land' kvůli svému přímočarému syžetu spíš nesetká, a eventuálně bude zbytečně zapomenut jako každý druhý nezávislý celovečerák který se pokouší symbolizovat jakousi rezistenci vůči dogmatům americkýho konformismu. Jestliže se ale touhle formální trajektorií budou orientovat nadcházející počiny americkýho minimalismu a filmovýho undergroundu, pevně věřím, že si tento umělecký směr vybuduje adekvátní renomé k popularizaci mimo USA - což s radostí určitě uvítám s otevřenou náručí.... // VERDIKT: bydlení s grizzly medvídky hadr ---- 7,3 flákanců pro medvídka Volného z 10 // 🐻🐻🐻🐻 ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Ženský film o psychické bolesti...s velmi silným finále! Robin Wright natočila ženský film se všemi jeho klady i zápory - první půle bylo v podstatě ženské drama o přežití v divočině - a to byly ony zápory - jako divák sleduji ženskou, která se vypraví žít do srubu daleko od civilizace a z kompetencí pro přežití neovládá naprosto nic - neumí lovit, neumí zahrádkařit, nezabezpečí se proti velkým šelmám, nemá dostatečné zásoby jídla na zimu, dokonce ani dřevo na zimu si nepřipraví...na to se mi fakt těžko dívalo a vysloveně jsem trpěl...jenže je jasné, že za takto radikálním rozhodnutím je cosi hlubšího, bolestnějšího...ovšem v druhé půli se snímek překlopí ke kladům žensky pojatého filmu, empatie, emoce, kdosi se objeví a hlavní hrdinka má najednou proč žít...a ten konec mne úplně odboural, normálně jsem si pobrečel... Zajímavý celovečerní režisérský debut známé herečky... ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Land" je presne ten typ filmov, aké mi absolútne vedia ulahodiť. Aké je podľa mňa vo svete americkej drámy treba. Pretože nepotrebujú žiadnu kopu zbytočných dialógov. Nepotrebujú zloduchov, ktorí nejakým spôsobom manipulujú alebo ohrazujú naše postavy. Je to príbeh, ktorý len ukazuje život jednej nešťastnej ženy, ktorá sa potrebuje nejakým spôsobom odlúčiť od sveta, aby dokázala vnútorne spracovať svoju vlastnú osobnú tragédiu. A hoci pochopíme veľmi rýchlo o akú tragédiu ide, nevieme ako k tej tragédii došlo. A fakt, že toto je veľký filmový režijný debut Robin Wright to pre mňa robí ešte o to obdivuhodnejšie. Myslím si, že v strede sa film stal trošku priamočiarejším a možno trošku stratí tú skvelú atmosféru, ale zase je to podľa mňa potrebné, aby sme mali aspoň nejaké dialógy, ktoré by nám dokázali nejakým spôsobom povedať niečo o príbehu. Takže hoci to stratí chvíľku ten skvelý feeling, tak nie je to v žiadnom prípade na škodu. No mať film len o jednej postave, ktorý nepotrebuje dialógy a napriek tomu je silný bolo pre mňa predsa len o niečo zaujímavejšie. Ale je potrebné, aby sa Edee naučila v tomto svete existovať, prežiť a fungovať. Lebo ako sa ukáže, nebude poriadne pripravená na to, čím si bude musieť prejsť a v jednom momente sa to pre ňu stane boj o holý život. V závere sa dočkáme emocionálnejších momentov, ktoré ale podľa mňa sú veľmi zaslúžené a správne uchopené. Okrem toho je film nádherný na pohľad. Krásne východy a západy slnka, nádherná príroda kanadskej Alberty. Tie vizuály dokážu film o niekoľko šteblíkov ešte pozdvihnúť. Je to skvele napísané, je to natočené skvele, je to zahrané skvele. Keby sme nemali ten trošku priamočiarejší stred, bolo by to perfektné. Čakať na tento film sa oplatilo. Hodnotenie: A ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se sebou zase jednou nechal (ne)pěkně vyběhnout. Navnadila mě, blbého hejla, anotace o zádumčivé samotářce zhnusené životem, která odejde do divočiny, aby si v ní řešila svoje rozhárané vnitřnosti. A opravdu to dlouho vypadalo slibně a jedna scéna byla dokonce vyloženě libová, to když přišel na návštěvu méďa Béďa, zatímco poustevnice kadila v kadibudce. A kdyby film skončil okamžikem její smrti hladem a zimou na zmrzlé podlaze jejího srubu, dám čtyři a přirovnám v komentáři tuhle fiktivní filmovou postavu k reálné postavě podobně zahynuvšího (i naivního) Christophera McCandlesse. Ale bohužel v tom okamžiku film neskončí, ale změní se v kýčovitě patetický, předvídatelně schématický, stereotypně šablonovitý, zkrátka v uslintaný a slzopudný (v mém případě zvratkopudný) červenoknihovní blábol a la Rosamunde Pilcher. Povrchní komerčárna s pečlivě vystajlovanými zálesáky, drze předstírající snad jakousi existenciální hloubku či co. Psát něco dál nemá smysl, jednu hvězdu zachraňují jen přírodní scenérie severní Severní Ameriky a to, že happyend není úplně stoprocentně happy. Jo a vlastně ještě taky to, že přítelce se to docela líbilo. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama