Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Píše se 19. století. Dva fotbalisté, každý z opačného pólu společenského žebříčku, prožívají v práci i soukromí vzestupy a pády, které změní jak fotbal, tak celou Anglii. (Netflix)

Recenze (36)

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Výborný dobový seriál z viktoriánské Anglie o prvopočátcích fotbalu (a samozřejmě nejen o tom). Krásné exteriéry a interiéry, skvělí (spíše méně známí) herci, báječná atmosféra... tohle má náběh na seriálovou událost sezóny a těžkou závislost (btw ta taktika/rozestavení 2-2-6 měla něco do sebe :-). Edit: Hodnocení o jednu hvězdičku snižuju, pač se seriál, jeho dějová linie, zhruba v polovině bohužel posune směrem, který mě až tak nebavil. No zkrátka takhle to dopadne, když seriál o fotbalu točí režisérka :-) ()

bart_ 

všechny recenze uživatele

"Víte, proč blonďatá fotbalistka opustila hřiště a běží do prodejny barev? Protože jí trenér řekl: Všem to dneska natři!" ____ Tahle rádoby historická uspávačka utvrdila mou nenávistnou averzi vůči demenci hry jménem fotbal. Ve skutečnosti se jedná o de facto jedno nafouklé přikrášlené klišé které pouze disponuje prvoplánovou přímočarostí a narativní předvídatelností - přičemž o historii či asociaci tohoto stupidního sportu se nedozvíte prakticky zhola nic. English Game je totiž neskutečně apatický a triviálně sentimentální melodrama v němž naprosto absentuje spád, sebemenší peripetie a konflikt jako takový je prostě banální. Mohl bych jej paradoxně přirovnat ke sledování regulérního fotbalovýho zápasu - je to monotónní, nudný, a neatraktivní.... Verdikt: 6,4 vořežprutů bezhlavě se ženoucí za tou věcí jménem míč z 10 ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Holčičí hra v nagelovaném pánském podání mi neříkala nikdy nic, vyjma záběrů na oplácaného feťáka Diega. Podle mě chlapský sport vypadá jinak, však globální světonázor je jinde. Vnímání této hry ovlivnila i vousatá scénka z ostravské Bastily, kde si jeden promelírovaný ožralý čelní představitel Baníku, toho času cca dvacetiletý, ve dvě ráno u barové židle protahoval achilovky, vytřepával lýtka a prováděl jiné strečinkové kousky, obuté měl kopačky, aby nebylo absolutně žádných pochyb a jeho osobní strážce nám po pár whiskách, na které jsme ho ze soucitu pozvali, sdělil: "Vidíte toho k.k.ta? Vysrat se na něho nemůžu, ještě by ho tady někdo zabil..", kroutil hlavou unavený Hulk. Zakrslého přizdisráče nakonec popadl na flígr a odtáhl domů. Záhy si ho koupili do Sparty. Rugby, hokej, NFL, cyklistiku, super-G, plavání, kanoistiku, atletiku, judo, Iron mana a dlouhou řadu dalších sportů, kde se přeplacené vymaštěné princezničky neprocházejí hodinu a půl po trávníku, nýbrž se maká jak se na namakaného mužského sluší a patří, budu s obdivným zájmem sledovat i nadále. Dobový seriál je sice pro mě tematicky od věci, nicméně vyzdvihuji znázornění sociální situace v dělnickém Darwenu versus hipsersky vystajlovaní "gentlemani" z vyšších kruhů, nerovná pravidla hry a myšlenku, že už jen samotné fandění dodávalo zbědovaným chudákům chuť do dalšího živoření. V tomto směru chválihodný počin, hezky obsazený, bohužel se zabředlo i do osudů svobodných maminek a ženám vůbec se u stolu dávalo podivně mnoho prostoru na názory a držkování, třeba ohledně kopané. S přimhouřením oka za dobře. Osobně mě více uspokojilo dílko o Slavoji Houslice. ()

erased 

všechny recenze uživatele

Ani ne tolik Hra z Anglie jako Hra o Anglii - naštěstí. Po splašeném pilotu se děj přesouvá z trávníku spíš do odborářské politiky a osobních i společenských dramat, a přestože mi fotbal samotný nemůže být ukradenější, právě díky tomu nahlédnutí do jeho historie v kontextu Viktoriánské Anglie si mě aspoň trochu získal. Finále už je tak nakonec zaslouženě poctivé sportovní drama, kterému není v podstatě co vytknout. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pokud jde o fotbal, tak je to primárně o snaze klubů vzešlých s dělnického prostředí prosadit u asociace možnost nasazení profesionálů. Tomu se hlavouni pocházející z vyšších kruhů brání, protože fotbal považují za hru pro gentlemany a je jim jasné, že profesionalizací by jejich mužstva ztratila výsadní postavení. Nicméně i když se všechno točí kolem čutání do mičudy, není to jen o něm. Skoro bych řekl, že fotbal tu tvoří jen rámec. Tvůrci hodně sází na charaktery postav, které sice nejsou podrobeny nějaké hluboké psychologické studii, ale o to jsou uvěřitelnější a to i díky přirozeným projevům neokoukaných herců. Důraz je kladen i na sociální situaci, která s fotbalem souvisela už když byl v plenkách a protože na režisérské stoličce seděla žena, dojde i na postavení svobodných matek, na které společnost pohlížela skrze prsty. prostě a jednoduše se jedná o komplexní obrázek tehdejší doby se všemi strastmi a radostmi a jako takový funguje na výbornou. Dal jsem to na jeden zátah a kdyby těch dílů bylo jednou tolik, seděl bych u toho dál. 100% ()

Galerie (44)

Zajímavosti (4)

  • Klub Old Etonians dodnes funguje a pôsobí v amatérskej Arthurian League. (Prelo)
  • Klub Darwen FC, za který Fergus (Kevin Guthrie) hrál, už dnes neexistuje. V roce 2009 byl kvůli dluhům vrchním soudem zlikvidován. (Johny87)

Reklama

Reklama